Katusetööd Lõuna-Eestis

Kvaliteetne ja ilmastikukindel katus aitab kaitsta hoonet ja kliendi vara võimalike kahjude eest. Katusetööd Lõuna-Eestis on meie pädevus.

Katusetööd Lõuna-Eestis – Mis on kliendile katuse juures oluline?

Esiteks, et vihm ja sulavesi ei sajaks sisse, talveel ei pääseks soe välja ja kuumus suvel sisse. Kvaliteetne ja ilmastikukindel katus aitab kaitsta hoonet ja kliendi vara võimalike kahjude eest. Kvaliteetne katus on terviklahendus, mis pakub kliendile seda kõike, alustades soojustusest, sobiva materjali vaikust ja paigaldusest kuni lõppviimistluseni.

Elementaarne füüsika ütleb, et soe õhk kerkib ülespoole. Seega tekivad hoones soojakaod enamasti lae ja katuse kaudu. Kui on soov vähendada kulutusi hoone kütmisele, peaks esimese asjana üle vaadatama, kas ja kuidas on teostatud katuse soojustamine. Erinevate materjalide ja tehnoloogiaate lai valik võimaldab leida optimaalse lahenduse igale katusetüübile. See puudutab nii uute majade ehitamist kui olemasolevate renoveerimist.

Katusetöid saab siinjuures kombineerida üldehituslike, ehk näiteks vahelagede soojustustöödega. Selliste tööde kompleksne teostamine aitab suurendada hoonete energiatõhusust – välditakse olukorra tekkimist, kus köetakse lagede ja katuste kaudu välisõhku. Teostame ka üldehitustöid Lõuna-Eestis.

katusetööd tartus

Katusetööd Lõuna-Eestis – oskame ehitada ja tunneme erinevaid katusetüüpe.

Pikaajalised kogemused uute katuste ehitamisel ja vanade renoveerimisel võimaldavad koos kliendiga leida hinna ja kvaliteedi osas parim lahendus erinevat tüüpi katustele.Siin lühike ülevaade erinevatest võimalustest ja katusetüüpidest:

 

  1. Bituumenkatus on üks soodsamaid lahendusi. Materjali värvivalik on lai ning bituumensindlid näevad näiteks viilkatusel atraktiivsed välja. Vihma korral on materjal sama vaikne kui kivikatus. Samas ei ole tema eluiga sama pikk kui plekk või kivikatusel.
  2. Katusekivid on klassikaline ja kõrge kvaliteediga lahendus. Värvi ja kivide valik on suur. Puuduseks on materjali ja paigalduse suhteliselt kõrge hind, mida kindlasti kompenseerib lahenduse pikaealisus.
  3. Laineplaatidest katuse eeliseks on lihtne paigaldavatus ning pikaealisus. Laineplaatide üheks puuduseks peetakse suhteliselt väikest värvivalikut ja kujunduselemendina suhteliselt vanamoodsat välimust.
  4. Plekk-katuse eeliseks on enamasti soodne hind ja paigalduse kiirus ja lihtsus. Lisaks on ta pika kestvusega lahendus. Materjali profiili ja värvivalik on suhteliselt suur. Üheks peamiseks puuduseks on vihma ajal tekkiv müra.

Kvaliteetsed plekksepatööd Lõuna-Eestis 

Üks oluline osa katusetööde terviklahendusest on kvaliteetsed plekksepatööd. Selleks, et tagada kvaliteetne lõpptulemus on lisaks kvaliteetsele katuse kattematerjalile vaja ka näiteks vihmaveesüsteemide paigaldust ja katusetarvikuid (korstnakatted, katuseakende ümbrised, otsa ja harjaplekid).

Sellised tööd, eriti vihmaveesüsteemid, on olulised vältimaks hoone fassaadile või katuse ja muude konstruktsioonide kokkupuutepindadel niiskuskahjude teket.

Kui oled enda kodule valimas uut katust ja vihmaveesüsteemi, siis kindlasti on meie katuseehituse spetsialistid 

plekitööd lõuna eestis